Antep Fıstığı

Şimdiye kadarki en iyi lezzet

Antep fıstığı ile yapılan veya süslenen lüks eşyaları fark etmeden tatlı satmaya adanmış bir dükkana giremezsiniz, faydalarını ve olumlu sırlarını araştırmaya değmez mi? Bu bilgileri aramaktan kendinizi yormayın, sadece bu makaleyi okurken bize eşlik edin ve onu dünya çapında en çok tüketilen ürünlerden biri yapan nedenleri öğreneceksiniz.

Tarım kitapları, antik fıstık ağaçlarının kökenini Akdeniz havzası bölgesine, özellikle de adı o ağaçla ilişkilendirilen Halep şehrinin, ziyaretinden dönenlerin çantaları haline gelene kadar bulunduğu Suriye topraklarına bağlamaktadır. Aileler ve arkadaşlar için yeşil ve tatlı tohumları ile doldurulmuş ve doldurulmuş, ekilen birçok alana çömelmiş. O şehirde üç tür olarak biliniyordu:

 • Açouri.
 • Azuri.
 • Albatori.

Çiftçiler, Antepfıstığı ağaçlarını büyük bakıma ihtiyaç duydukları ve verimleri aynı aileye ait ağaçlardan daha fazla sert hava faktörlerinden (ısı, yağmur veya kuvvetli rüzgar gibi) etkilediği için hassas olarak tanımlamaktadır ve içlerinden biri beslenmeyi hafife alabilir. fıstık tohumlarının sağlık ve tedavi edici değeri. Küçük boyutundan dolayı, bilimsel araştırmanın sonuçlarını inceledikten sonra olumsuz görüşünü kesinlikle değiştirecektir. Beslenme uzmanları, Antep fıstığının doymamış yağ asitleri içerdiğini ve iyi oranda protein, karbonhidrat, lif, manganez, bakır, fosfor, potasyum ve vitamin (B6) içerdiğini ortaya çıkardı ve bu da onu bir vücudun ihtiyaçlarını karşılayan diyet.

Lif ve protein yönünden zengin bir diyet uygulayanlar için başka bir öğüne ihtiyaç duymama hissini artırabilen ve ondan tatmin olabilenler için etkili bir çözüm olduğu için genel olarak kuruyemişlerin kilo verdiği, ancak antep fıstığının olmadığı bilinmektedir. ve önceki gıda maddelerini içermesi, insan vücudunu, özellikle viral ve bakteriyel hastalıklardan korumada önemli bir rol oynar. Antep fıstığı tozu kronik hastalıkları olanlara eşlik etmelidir, çünkü bilimsel deneyler bu kuruyemişlerin küçük boyutta olduğunu ve türevlerinin zararlı kolesterol ve kan şekeri seviyelerini azaltabildiğini, yüksek tansiyonu düşürdüğünü ve günlük bunları dahil ederek kan damarı sağlığını iyileştirebildiğini gösterdi. diyet.

Gıda endüstrisi için ideal bir lezzet
Çok aromalı fındık olarak Antep fıstığı, sanayi firmalarına geniş kullanım imkânı sunmuştur.Yaklaşık temmuz ortasından eylül ortasına kadar uzanan yıllık sezonlarında ya kavrulmuş tuzlu ya da hasattan sonra taze üretiyorlar ya da çok popüler ürünler üretiyorlar yerel ve uluslararası pazarlar. Bazı fıstıkların kabuğunu açması ve fabrikalarda orijinal haliyle kullanması zor olduğunda, şirketimiz (Flavors of the World) şirket sahiplerinin temel bir malzeme olması için toz, yağ ve sulu sıvı gibi yeni yenilikçi formlar yayınladı. Hazırlamak:

 • tatlılar.
 • Meyve suları.
 • İçecekler.
 • Hamur işleri.
 • Şekerleme.

Belki de Suriye’nin fıstık üretiminde dördüncü sırada yer alması, çoğu doğu tatlısının, özellikle de fıstıklı kunafa ve Shami dondurması gibi Suriye tatlılarının üreticiler için ilk ve en uygun lezzet olmasının sebebiydi. Bu tür ürünler ve kullanımları sadece yemeklerin yapıldığı bir bileşen olarak kullanılmamaktadır. Çoğu Damascene tatlı tarifinin yüzeyinde (sütlaç, kaplan, peynirli halawa, maamoul fıstığı, baklava, mabroumeh fıstığı) ve çocuklar için hızlı ve sevilen bir yemek hazırlamak için yağ, toz veya fıstık tohumlarını kullanabileceğiniz tarifler arasında.

Fıstıklı bisküvi topları
Malzemeler:

Bir fincan fıstık tozu.
Dört yemek kaşığı öğütülmüş şeker.
Ekşi tepsi.
Öğütülmüş bisküvi.
Altı parça krem ​​peynir.
Tepside yoğunlaştırılmış süt tatlandırılır.
Fıstık süslemek için.

Nasıl hazırlanır:
Bu yemeğin yarım saatten fazla hazırlanmasına gerek yoktur, hazırlık detaylarında olduğu gibi:

 • Büyük bir kaseye öğütülmüş bisküviyi, öğütülmüş şekeri ve fıstık tozunu koyun ve iyice karıştırın.
 • Kremayı karıştırarak önceki karışıma ekliyoruz.
 • Toplar haline getirilmeye hazır homojen ve yapışkan bir hamur elde edene kadar karışımı ellerinizle yoğurun.
 • Topları oluşturduktan sonra yarım saat buzdolabına koyun. Topları süslemek için süt ve krem ​​peyniri miksere ekleyerek homojen bir doku elde edene kadar her topun üzerine fıstık konur.

Sıcak sütlü Antep fıstığı şurubu
Malzemeler:

4 su bardağı süt.
2 yemek kaşığı öğütülmüş şeker.
1 tatlı kaşığı safran
4 yemek kaşığı fıstık tozu.
Yarım çay kaşığı gül suyu.

Nasıl hazırlanır:
Sütü ateşe veriyoruz, kaynayınca şeker, fıstık tozu ve safranı ekleyip tekrar kaynayana kadar iyice karıştırdıktan sonra gül suyunu ekledikten sonra ateşi söndürüyoruz.

Besin ürünleri üreticisi veya yüksek kaliteli tatların ithalatçısıysanız, buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin, tam olarak aradığınızı almanız için sizinle ilgileneceğiz.

Krema, tarçın, kek, tereyağı, meyve suları gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti keşfetmek için burayı tıklayın.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image