Harika Muz Aroması

Muzun gerçekleri ve faydaları:

Muzun gerçekleri ve faydaları:
Muz besinleri :
Muz, besin açısından yoğun bir meyve olarak kabul edilir, bu da küçük miktarlarda çok miktarda besin sağladıkları anlamına gelir.Kurutulmuş muz, besin bakımından muzdan daha zengindir, ancak aynı zamanda daha yüksek kaloriye sahiptir.
Muzlar, lif, mineraller ve dirençli nişasta bakımından zengin oldukları için zayıflama diyetiyle iyi gider: bu yüzden çok doyururlar ve kalori bombalarını kırmanıza izin vermezler.
Özellikle kolorektal kanser olmak üzere kanserleri önlemede etkili kılan antioksidanlarla son derece iyi beslenir.
Mide zarını iltihaptan koruyan ve ülserleri önlemeye yardımcı olan anti-asit ve ülser önleyici etkilere sahiptir.
Muzdaki şekerler, “yavaş” karbonhidratlar gibi davranan, hücrelerin insüline duyarlılığını artıran ve kan şekerini düzenleme eğiliminde olan oldukça dirençli nişastadır. Yani bu meyve, tip 2 diyabet veya pre-diyabet hastaları için endikedir
Yüksek tansiyonu önlediği ve kontrol ettiği ve kardiyovasküler hastalık gelişme riskini azalttığı bilinen bir mineral olan potasyum açısından çok zengindir
Beta-karoten (A Vitamininin öncüsü) ile iyi bir şekilde sağlanır ve sağlıklı cilde, kemik ve dişlerin büyümesine katkıda bulunur ve enfeksiyonlara karşı korur
Magnezyum açısından zengindir, bu nedenle çok iyi bir doğal “anti-stres” dir
Spor sırasında.
Muzlar sindirimi kolaydır ve karbonhidrat ve mineraller açısından zengindir ve sporcular için favori bir meyvedir! Bilmekte fayda var: Muz ne kadar olgunlaşırsa, glisemik indeks o kadar yüksek ve ne kadar az olgun olursa o kadar düşüktür. Bu nedenle, etkiyi en üst düzeye çıkarmak için egzersizden önce olgunlaşmış muzları tercih etmek ve daha sonra glikojen depolarınızı kurtarmak ve yeniden doldurmak için egzersizden sonra daha az olgunlaşmış muzları tercih etmek akıllıca olacaktır. Muzlar ayrıca kas iyileşmesi için gerekli bir mineral olan potasyum ve magnezyum ile iyi bir şekilde sağlanır ve krampları azaltmada çok etkilidir.

Hamilelik sırasında
Hamile kadınlar, özellikle hamileliğin ikinci üç aylık döneminden itibaren kalori alımlarını ve beslenme gereksinimlerini artırmışlardır. Ancak sıklıkla hormonlarla ilgili sindirim bozuklukları (mide bulantısı ve şişkinlik) ve ayrıca bebeğin karnında yer aldığı ve mide ve bağırsaklara baskı uygulayan rahatsızlıklardan muzdariptir. Muzlar sindirimi kolaydır ve karbonhidrat, lif ve mineraller bakımından zengindir, bu nedenle onlara ihtiyaçlarını ve çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç duydukları enerji ve besinleri sağlar. Yani bu gerçek bir hamilelik müttefiki

Kilo vermeye yardımcı olur.
Karbonhidrat ve kalori bakımından zengin, diyet sırasında muzlar dışlanmalı mı? Hayır, muz kesinlikle tatlı bir meyvedir, ancak onları lif, mineral ve dirençli nişasta açısından zengin zayıflama diyetinin bir parçası olarak değerli kılan çok sayıda besinsel faydaya sahiptir. Muzlar, küçük açlık sancılarını etkili bir şekilde tatmin eder ve çatlamaz. bir çikolata çubuğunda 4 kat daha fazla kalori. Muz ayrıca, diyet sırasında hayal kırıklığıyla savaşmak için ideal bir sağlık hormonu olan öncü amino asitlerden biri olan triptofan içerir.

Muz kalori açısından zengin mi?
Tatlı muzlar en tatlı meyvelerdendir ve bu nedenle en kalorili meyvelerdir. Ortalama bir muz yaklaşık 120 gram ağırlığındadır ve yaklaşık 100 kalori sağlar ve bir muzun ortalama kalori değeri 100 gram başına 90 kaloridir.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

 
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image