Karabiber yağı

Tüm yiyeceklerin tadı

Dört bin yıl önce güney Hindistan kıyıları, Avrupa ve Orta Doğu gibi sıcak ve nemli tropikal iklime sahip bölgelerde biber çalıları yetiştiriciliği ünlendi, bu nedenle türlerinden biri olan karabiber meyvesi, Dünyada en çok kullanılan baharatlar, sadece popüler yiyeceklerimizde vazgeçilmez bir aroma maddesi olarak değil, daha ziyade, meyvelerinden yağı çıkarmak tıbbi tedavi dünyasında bir devrimdi.

Tatlı baharat kokulu karabiber yağı, toz haline getirilmiş kurutulmuş çekirdeklerden buhar damıtma makinesi kullanılarak ekstrakte edilir.Çoğunlukla renksiz olan ve yeşil veya açık kehribar olma eğiliminde olabilen bir yağdır.

Biber yağı, fümigasyon cihazlarında ve masajlarda kullanımının yanı sıra gıda, içecek, bazı parfümlü maddelerin üretiminde, kolesterol ve yüksek tansiyon hastalarının tedavisine yönelik ilaçların formülasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Sporcular ve kan dolaşımı bozukluğu, romatizma ve artrit şikayetleri olanlar için özellikle kış mevsiminde.

Şimdi bu harika aromatik yağın faydalarına bir göz atmaya hazır mısınız?

Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar, her evde günlük beslenmeye karabiber yağının dahil edilmesi gerektiğini kanıtlamıştır. Saç ve diş köklerinin oluşumunda ihtiyaç duyulan A, K ve c vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve selenyum gibi vitamin, lif, mineral ve antioksidanların yüksek içeriği ve saç köklerinin düzgün çalışması nedeniyle Beyin, biber yağı ve birçok tıbbi faydasından bahsederken göz ardı edilemez.Eklemler ve ağrıları, hazımsızlığın üstesinden gelir, grip semptomlarını sakinleştirir, solunum yolu enfeksiyonları ve burun mukozalarının iltihaplanması ve bakteriyel enfeksiyonlara direnir. ağız, kolon, idrar yolu ve sindirim sistemi.

Karabiber yağının besleyici ve tedavi edici değeri, yiyecek ve içecekleri tatlandırmanın ötesine geçtiği için, evinizdeki etkili formülünden yararlanmanın bazı basit yolları şunlardır:

İshal ve kabızlık gibi sindirim sorunlarını gidermek ve kanseri önlemek için meyve suyu bardağına, çorba tabağına veya tuzlu tabağa biraz biber yağı ekleyin.

Solunum yollarındaki tıkanıklığı gidermek için yağı doğrudan şişeden soluyun.

Sigarayı bırakma macerasına atılmak istiyorsanız, sigara özlemini azaltmak ve bu dönemde kaygı ve gerginlik seviyelerini azaltmak için karabiber yağı kullanın.

Rahatlık ve sıcaklık için ayak banyosuna iki damla biber yağı ekleyin.

Karabiber yağının saçlar için faydaları iki ana noktadadır: kepeği tedavi etmek ve canlılık ve parlaklık katmak, böylece saça 10 dakika masajla bir çay kaşığı yağ ve limon ekleyebilir, ardından soğuk suyla yıkayarak elde edebilirsiniz. güçlü ve parlak saçlar.

Bir kutu karabiber yağına sahip olmak kadınlar için uygun bir seçenektir. Cilde biraz biber yağıyla dairesel hareketlerle masaj yapmak, cildi zararlı bakterilerden arındırır ve yaşlanma karşıtı kolajen bakımından zengin hale getirir.

İki yöntemi izleyerek yağlardan kurtulmanın bir yolunu yapın; Birincisi, istenilen bölgeye her gün bir damla veya iki damla biber yağı sürülerek bir saat bekletildikten sonra sıcak su ile yıkanıp, vücut yapısına uygun krema ile karabiber yağı karıştırılabilir. , daha sonra selülitin bel bölgesindeki selülitlerden arındırılması için vücuda günde iki kez dağıtılır ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için ölü deriden arındırılır. İkinci yol, günlük mutfak tariflerine ölçülü miktarlarda biber yağı eklemektir. Araştırmalar, biber yağındaki pirenin yağ hücrelerinin oluşumundan sorumlu genleri devre dışı bıraktığını ve ayrıca vücuttaki yağ yakma reaksiyonlarına katkıda bulunduğunu göstermiştir.

İştahı artırmak, bağırsakta bakteri oluşumunu engellemek, mideden gazları dışarı atmak, vücuttaki terleme ve idrara çıkma oranını artırmak için her türlü et, meze, salata ve içeceğe biber yağı ekleyin.

İki damla biber yağını hindistancevizi yağı ve badem yağı gibi başka bir taşıyıcı yağla birleştirerek sıcak ve rahatlatıcı bir masaj oluşturun. Kramplı bir ağrı hissederseniz, vücudun kasları ve sinirlerindeki kan dolaşımını artırmak için bölgeye üç veya beş damla biber yağı ile masaj yapın.

Krema, tarçın, kek, tereyağı, meyve suları gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti keşfetmek için burayı tıklayın.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image