Karanfil yağı nedir?

Karanfil yağı

açık sarı rengi ; dünyadaki birçok aşçı tarafından sevilen sıcak, keskin kokusu ile karakterize edilir ve karanfillerin, pembesinin buharla damıtılması yoluyla çoğu kuru ot gibi yağının üretiminde işlendiğine dikkat çeker. cabochons.

Karanfil, yüzyıllar boyunca pek çok uygarlıkta, özellikle de eski Hint ve Çin medeniyetlerinde tatlandırıcı bir madde olarak biliniyor, bundan sonra çoğu uluslararası yemeğe giriyor ve kalsiyum, demir gibi mineraller açısından zengin olması şaşırtıcı değil. fosfor, sodyum, potasyum, A vitamini, C vitamini ve B vitamini, hidroklorik asit.

Karanfil kullanımının evrimi sırasında aromatik yağı, doktor muayenehanesinde kullanılan tedavi edici ve kozmetik malzemelerin bileşimine girmesinin yanı sıra macun ve losyon gibi bakım ürünleri ile diş hekimliği alanına ulaşmıştır. bir damla karanfil yağı ve bir çorba kaşığı ılık su, daha sonra küçük bir kütle oluşturulur ve ağrıya neden olan dişin üzerine yerleştirilir.Karanfil yağının güçlü narkotik özellikleri, sadece sakinleştirici diş ağrısında değil, ana bileşen olmasını sağlamıştır. , ancak birçok basit tıbbi reçetede. Örneğin: sinir krizlerinin şiddetini azaltmak için, iki damla karanfil yağını eşdeğer bir çam yağı ve bir çorba kaşığı bal ile karıştırın ve günde üç kez alın ve doymuş bir parça şeker tüketin. iki damla karanfil yağı ile hazımsızlık problemini azaltmak için ideal bir çözümdür.

Karanfil yağının tedavi edici ve önleyici faydaları çeşitlidir. Bazı patolojik durumların tedavisinde özel avantajlara sahip olduğu için, her şeyden önce yaralar için bir antiseptik ve bir anti-mikrobiyal, anti-fungal ve anti-viral etkidir. Günde bir kez yüzünü bir damla karanfil yağı ile silmeye ve suyla seyreltmeye devam etmesi koşuluyla sivilce, cilt sarkması, kırışıklıklar, kuruluk gibi birçok cilt probleminin tedavisi.

Sinir krizi, şişkinlik, ülser, morarma ve hazımsızlık tedavisinde faydalıdır. Bağışıklık sistemi sağlığı ve kemik sağlığı için optimize edici. İster alarak ister lokal olarak uygulayarak ağrıları uyuşturmada faydalıdır.Gıda zehirlenmesine neden olabilecek bazı bakteri türlerini öldürür.

Kan şekeri seviyelerini kontrol edin; Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar, insülin mekanizmalarının ve yemekten sonraki glikoz tepkisinin, yemeğe karanfil yağı eklendiğinde daha düzenli hale geldiğini göstermiştir.

Zihni tazelediği ve beyin işlevini uyardığı için zihinsel yorgunluğu ve zihinsel yorgunluğu giderir.

Karanfil yağı, onu diğer baharatlardan hemen ayırmamızı sağlayan keskin aromatik bir koku ile karakterizedir ve belki de güçlü karanfil kokusu hafızayı canlandırmak için kullanılabilecek bir faktördü, ama nasıl? Pek çok bilimsel çalışma, kokuların hafızayı ve ilgiyi uyandırdığını ve üretkenliği artırdığını göstererek, işverenlerin çalışanlarının salonlarına bu kadar çekici kokuları yaymaları gerektiğini öne sürüyor. Kendilerine verilen görevlerdeki performanslarını iyileştirmek ve ayrıca her gün sonunda üretme yeteneklerini artırmak.

Sonuç olarak şu söylenebilir: Evinizde bir şişe karanfil yağı bulundurmak, böcekleri kovmak, ani baş ağrısi azaltmak, soğuk algınlığı, uykusuzluk ve gerginlik hissini azaltmak gibi karşılaştığınız birçok soruna çözüm olabilir ve otitis ve göz kapağı ağrısını hafifletmek.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image