Kimyon yağı

Sağlık, fayda ve lezzetli tad

Kimyon, antik çağlardan beri Firavun topraklarında yetiştiriliyordu ve Hintli aşçılar tarafından yemeklerinde sevilen ve lezzetli kokulu tohumları ile ünlüydü ve buna yüksek talep nedeniyle çiftçiler Hindistan, İspanya’da ticari amaçla yetiştirmeye başladılar. Fransa, Meksika, Türkiye, Çin ve Arap Doğu ülkeleri.
Kimyon, Arap ve Batı olan yemeklerinde en çok kullanılan baharatlardan biridir.
Sarı yağı  olgun meyvelerinin buharla damıtılmasıyla elde edilebilir.

Kimyon yağının insan sağlığına faydalı olup olmadığını kendine merak ediyorsanız! cevabı evet, yağın içerdiği karbonhidratlar, proteinler, mineral tuzlar, vitaminler (E, B) ve büyük miktarlarda demir, Manganez ve çinko.

Kimyon yağı kullanımları ve tıbbi faydaları:
Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü raporları, ilaçların insan vücudunda olumsuz yan etkilerinin neden olduğu birçok hastalık olduğunu kanıtlarken aynı zaman şifalı bitkilerden elde edilen ilaçların bu kadar olumsuz bir etkisi olmadığını  yani yoksa çorbalara ve lezzetli yemeklere lezzet katmak dışında kimyon kullanın Kendinizi saç sağlığı ve canlılığı için mükemmel bir doğal şifacıdan mahrum bırakıyorsunuz ve bu bakım ürünlerinden vazgeçmeyn .

İyileştirici özellikleri:  saç dökülmesini önleme sağlar. uzunluk, yoğunluk, parlaklık ve kepekle sonuçlanan kafa derisinin pürüzlülüğünü ve kuruluğunu tedavi eder ve kimyon yağının insanlar arasında belki de en yaygın kullanımlarıdır. Cilde faydalarına gelince, pamuklu çubuk üzerine bir damla damlatıp cildi silmek cilde canlılık ve tazelik verir, (e) vitamini içerdiği için yaşlanma belirtilerine ve ince çizgilere karşı dirençlidir.  Diyabet ve arteriyel hipertansiyon gibi kronik hastalıklardan muzdaripseniz, en sevdiğiniz yemeğe veya çaya kimyon yağı damlatmak, basınç ve kan şekerini önemli ölçüde düşürmede ve dokulardaki insülin seviyelerini iyileştirmede etkili bir faktör olacaktır.

Bir kişinin grip, sinüzit veya solunum yollarına sahip olduğu durumlarda bilinen alışkanlıklardan biri, balgam söktürücü olarak taze limon parçaları ve kaynamış su ile yağı veya tozundan oluşan kimyon şurubu ve antibakteriyel ve solunum yolu enfeksiyonu içmektir. Sadece bu hastalıklar  tedavisinde kullanılır mi? ortaya çıkan corona virüsü!  Bilimsel laboratuarlarda çalışmalar halen devam ettiği ve henüz bitmediği için bu soruyu cevaplamak için henüz çok erken, ancak kimyon yağının vücutta biriken toksinleri uzaklaştırmak için miktar ve sıklıkta idrar söktürücü etkisi ve uyarıcı etkisi olduğu kesindir. Emziren kadının sütünün etkisi ve zihinsel kapasiteyi, hafızayı geliştirir. Şunu söyleyen atasözüne dayanarak: Bir gram önleme, bir kilo tedaviden daha iyidir, kimyon tozu eklemek veya onu yağla değiştirmek, Kanser, ani felçler ve Alzheimer hastalığına karşı korur.

Kimyon yağı kullanmak için bazı doğal tarifler:
Mide ağrısını gidermek için banyo suyunuza20 ml tatlı badem yağı ile seyreltilmiş beş damla kimyon yağı ekleyin 10 dakika dinlenin.

Yüzdeki lekeleri gidermek , cildi sivilce ve sivilcelerden arındırmak için bir pamuğa biraz kimyon yağı ekleyin ve her gün yüzünüze silin. Yaraları tedavisinde bu şekilde kullanılır birazcık kimyon yağı ve bir kaşık balılı karıştırın ve etkilenen bölgelerede uygulayın.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image