Lezzetli meyve

Elmanın birçok faydası var , peki bunlar nedir

Elma, neredeyse tüm Arap, Türk ve Batı evlerinde çok yaygın bir meyvedir. Hepimiz elma yiyoruz, ancak sağlığımıza getirdiği sağlık yararlarını gerçekten biliyor muyuz?

elmanın faydaları nelerdir? En önemlisi, neden elma suyu hazırlamanız gerektiğine ve en sevdiğimiz smoothie tariflerimizden birini paylaşmanız gerektiğine odaklanacağız.

Hepimiz meyve ve sebze yemenin sizin için iyi olduğunu biliyoruz, ancak her birinin faydalarına daha yakından bakarsanız, vücudunuzun her bir meyve ve sebzeden hangi besin değerini aldığını görünce gerçekten şaşıracaksınız. Diyetiniz sağlığınızı iyileştirir, hastalıkları önler ve vücudunuza canlılık katar!

Elmalar, vücudumuzun birçok hastalıkla savaşmasına yardımcı olan ve onları önlemek için gerekli olan karmaşık antioksidanlar açısından zengindir.

Elma bakımından zengin bir diyet, kilo vermenize veya vermenize, akciğer fonksiyonunu iyileştirmenize ve kanser gibi kronik hastalık riskini azaltmanıza yardımcı olabilir.

Her gün elma yemenin en iyi yolu nedir? Taze meyve suyu içmek !

Elmanın on faydası

1 Kilo kontrolü ve yönetimi

Elmalar bir doğal lif kaynağıdır ve elmadaki lifler karmaşık doğal liflerdir, bu da vücudun onları sindirebileceği ve bizi daha uzun süre tokluk ile doldurabileceği anlamına gelir. bir elma. Kilo kaybı çünkü iştahı tatmin ediyor ve doğal bir tatlı tadı var.

Yeşil elmalar, sebze suyunuza biraz tatlılık katmak istiyorsanız, soğuk içecek eklemek için en iyi meyvedir.

2 Diyabet geliştirme riskini azaltmak

Glikoz, vücudumuzdaki ana enerji kaynağıdır ve hayatta kalmamız için hayati önem taşır. Vücuttaki glikoz seviyelerini kontrol etmek için insülin gereklidir. İnsülin pankreasta üretilir ve vücudu glikozu emmeye yönlendiren bir haberci görevi görür, böylece kandaki glikoz seviyesini düşürür ve sağlıklı bir seviyeyi korur. Şeker hastalığına sahip olmak, vücudunuzun yeterince insülin üretememesi anlamına gelir.

Elma, kan şekeri seviyelerini üç şekilde düzenlemeye yardımcı olur

Sindirim sistemindeki glikoz emilimini azaltır

İnsülin salgılaması için pankreastaki beta hücrelerinin uyarılması.

İnsülin reseptörlerini uyararak glikozun kana emilimini / yeniden dağılımını artırın

Kadınlar bu eksene daha açık. Araştırmalar, her gün bir elma yiyen kadınların tip 2 diyabet geliştirme riskini% 28 oranında azaltabileceğini gösteriyor.

Şeker hastalarında çoğu meyve kan şekerinde artışa neden olabilirken, soğuk preslenmiş elma suyunun tam tersi bir etkisi vardır! Bunun nedeni, elmanın emilimi yavaşlatan ve kan şekeri seviyelerini düşüren yüksek miktarda lif içermesidir. TDA FLAVORS, herhangi bir soğuk preslenmiş smoothie’nin tatlı lezzetini elde etmek için yeşil elmanın her zaman ilk tercih olmasını önerir.

3 İshal ve kabızlık

Genel olarak, bir yetişkinin iyi sindirim ve tutarlı bağırsak hareketlerini sürdürmesi için günde yaklaşık 25-30 gram life ihtiyacı vardır. İshale veya kabızlığa neden olabileceğinden, vücudumuzun çok fazla veya çok az tüketmeden normal sindirim için her gün doğru miktarda lif almasını sağlamalıyız.

Liflerin vücudumuzda hareket etmesine yardımcı olmak için yeterli sıvı aldığınızdan emin olmanız da önemlidir. Taze elma suyu içmek, vücudun sıvı liflerine doğrudan erişmenin en iyi yoludur. Bu, elma yemekten çok daha hızlı emilir.

Elma suyu da hafif bir müshil olarak kullanılabilir. Kabuğu daha fazla lif içerdiğinden soyulmamış elmaları öneririz.

4 İnme riskini azaltmak (serebrovasküler kaza)

Bilimsel araştırmalar, elma, muz, salatalık ve armut gibi beyaz yiyeceklerin quercetin adı verilen bir antioksidan içerdiğini ve iltihap önleyici özelliklere sahip olduğunu kanıtladı.

5 Elma yıl boyunca mevcuttur ve tüm yağlar, tozlar ve sıvılar web sitemizde mevcuttur: www.tdaflavors.com

 ISO ve HALAL sertifikasyonunun gözetimi altında kontrollü bir atmosferde depolanır.

If you are a manufacturer of foodstuffs such as cream, cinnamon, cake, butter, juices and others, you definitely need strong and distinctive flavors for your products, click here to explore the many distinct flavors in our store.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image