Nane yağı

Faydası nedir?

Nane büyük bir besin değerine sahiptir.  Mineral tuzları (demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, manganez ve bakır), omega-3 asitleri gibi doymamış yağ asitleri, vitaminler (A, C) gibi vücudun sağlığını ve canlılığını korumaya yardımcı olan elementler içerdiğinden ve tümör riskini azalma antioksidanlar. Kanser, dolayısıyla bu değer İngiltere, Almanya ve Fransa ülkelerini yapraklarından ve çiçek tepelerinden uçucu bir yağ hazırlamak için farklı nane türlerinden geniş alanlar yetiştirmeye teşvik eden bir nedendi. Buharlı damıtma ile bu yağ soluk sarı veya yeşilimsi bir renkte ve biraz acı bir tad sahiptir.

Nane, yeni nesilde sınırlı değildi, daha çok eski Çin ve Japon halk tıbbında bahsediliyor ve Yunan mitleri bizi yeryüzündeki ilk nane bitkisinin ortaya çıkmasının nedenini anlattı ve konuşan komik bir hikayedir. Plüton’un Su perisi’ye aşık olması ve onu yıllarca ölümsüzleştirme arzusu ile ilgili … Onu kokulu bir bitkiye çevirin.

On sekizinci yüzyılın ortalarında Batı Avrupa’da, nane yağının tıbbi etkisi hakkında yaygın bir konuşma yapıldı ve büyük terapötik faydaları hakkında birçok çalışma yapıldı ve insan vücudu üzerindeki faydalarından bahsedilerek vurgulanabilir.

Sindirim sistemi: Günlük öğünlerimize damla damla nane yağı eklemek sindirim sürecini iyileştirir, gazılar dışarı atar, mide ekşimesi, bağırsak koliği, safra ve bağırsak kramplarını azaltır ve esas olarak mentolden oluştuğu için irritabl bağırsak sendromu semptomlarını hafifletir.

Solunum: Nane yağını solumak, mevsimsel alerji semptomlarını, burun tıkanıklığını hafifletmeye yardımcı olur ve burun tıkanıklığını ve mukoza iltihabını doğrudan göğse uygulayarak ortadan kaldırdığı için boğaz ağrısından kurtulmaya yardımcı olur.

İskelet sistemi ve kemikler: Nane yağı, zeytinyağı veya lavanta yağı ile karıştırılarak ve etkilenen bölgeye masaj yapılarak eklem, kas ve sırt ağrısını dindirmek ve romatizmal ağrıyı dindirmek için haricen kullanılır..

Sinir sistemi: Rahatlamak ve gevşemeye ihtiyaç duyuyorsanız, zihninizi canlandırmak, hafızanızı güçlendirmek ve ferahlatıcı kokusuyla size mutluluk getirmek için sabah duşu sırasında nane yağını soluyarak veya bir miktar şampuana ekleyerek güne başlayabilirsiniz.

Karnabahar için: Nane yağının topikal olarak kullanıldığında cilt üzerinde yatıştırıcı, yumuşatıcı, antiinflamatuar ve anti-mikrobiyal etkileri olduğu gibi yanmış cildi on ml badem yağı ile yanıklar iyileşene kadar iki damla koyarak nemlendirir, ve bilimsel çalışmalar da göstermiştir ki, çoğu uçucu yağdan daha fazla güneş yanığına karşı rahatlatır ve korur;  Güneş koruma faktörü (SPF) içerir.

Eski Arap tıbbına gelince en basit ve çaresiz hastalıkları bitkisel yağlara dayalı doğal tarifınden tedavi edildi, böylece nane yağı güvenilen ilk yağlardan biriydi.  Günde üç kez nane yağı muadili iki damla tüketerek veya bölgesel olarak inceltilecek yağ bölgesine uygulayarak ideal kilo almak isteyenler için uygun bir seçenek haline geldi ve haline geldi. Aşk, sivilce, kaşıntı ve tahriş gibi cilt sorunlarını tedavi eden kremlere harika bir alternatif ve doğal bir tedavi. Bir çorba kaşığı bal ve iki damla nane yağından oluşan tarifi üç kez tüketerek kronik yorgun insanlari için bir gün iyi gelir.

İlaç endüstrisi, nane ruhu, nane kokusu ve konsantre nane suyu üretmenin yanı sıra, diş macunlarında, ağız gargaralarında, sakızlarda, saç kremlerinde ve kozmetiklerde temel bir bileşen olarak kullanarak onlara hoş bir koku katmak ve çıkarmak için benzersiz formülünden yararlanmıştır.

 Hoş olmayan kokular ve insanlardan farklı olarak, karıncalar, örümcekler, hamam böcekleri ve fare gibi böcekler nane yağından nefret ederler ve bu nedenle sanayi şirketleri, bunu keşfeden bilim adamlarının araştırmalarına dayanarak, bir ısı ısıtıcısı ile donatılmış bir cihazın içine yerleştirilmek üzere bu yağ emdirilmiş tabletler çıkardı. küçük canlılar için bazı itici özelliklere sahiptir.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image