Portakal kabuğu

Portakal, dünya çapında en çok tüketilen meyvelerden biridir

Portakal kabuğu :
Portakal, dünya çapında en çok tüketilen meyvelerden biridir. Taze portakalın ferahlatıcı tadı, sağlık için sayısız faydaya sahiptir. Bu harika meyveyi yemek cilde, kilo vermeye ve ayrıca bağışıklık sistemine iyi gelir. Hepimizin bildiği gibi, portakallar C vitamini ve diğer temel bitki bileşikleriyle doludur, ancak genel olarak attığımız kabuğun da gerekli besinleri içerdiğini biliyor muydunuz?
Portakal kabukları lif, C vitamini, folat, B6 vitamini, kalsiyum ve diğer gerekli besinler açısından zengindir. Portakal kabuğu, birçok hastalığa karşı koruma sağlayan iyi miktarda polifenol içerir. Lignanlar, doğal bir kimyasal olan limonen varlığından dolayı kanser önleyici özelliklere sahiptir. Kabuktaki uçucu yağ, bağışıklık gücünüzü artıran iltihap önleyici özelliklere de sahiptir.
Portakal kabuğunun besleyici maddelerle dolu olduğu doğru, ancak tüketim için güvenli midir? Hadi bulalım.

Portakal kabuğu tüketmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar Diyetinize portakal kabuğunu da dahil etmek istiyorsanız öncelikle portakal seçerken dikkatli olmalısınız. Sulu ve taze portakallar, tercihen organik çeşitler bulmaya çalışın.
Tüketimden önce zararlı böcek ilaçlarından kurtulmak için portakalları sıcak suyla iyice yıkayın. Portakal kabuğu oldukça sert bir dokuya sahiptir, bu nedenle yemek yerken ve sindirim sırasında rahatsızlığa neden olabilir.
Portakal kabuğu diyetinize nasıl dahil edilir?
Portakal kabuğu, yıkanarak ve küçük ince dilimler halinde kesilerek doğrudan yenebilir. Acı tadı önlemek için üzerine biraz baharat ekleyebilir veya en sevdiğiniz salata veya sandviçle karıştırabilirsiniz. Smoothie ve shake’lerinize ince dilim portakal kabuğu da ekleyebilirsiniz.
Diyetinize portakal kabuğu eklemenin en iyi ve en popüler yolu, onu pişmiş olarak yemektir. Portakal kabuğu rendesi veya marmelat, portakal kabuğunun tüm besinsel faydalarını elde etmenin lezzetli bir yoludur.
sonuç
Portakal kabuğunun tadı hayranısınız, bu yüzden kesinlikle devam edip onu alabilirsiniz. Portakal kabuğunu diyetinize dahil etmeniz önemli olmasa da. Piyasada aynı besinler açısından zengin farklı meyve ve sebze türleri olduğu için. Aynı faydalardan yararlanmak için lezzetli meyve ve sebzeler alın.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image