Kavun aroması

Sarı karpuzun faydaları:

Sarı karpuzun faydaları, besin özellikleri bakımından kırmızı karpuz ve sarı karpuza benzer, ancak aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı faydalarında farklılık gösterebilir: Kırmızı karpuz, C vitamini olarak bilinen daha yüksek oranda askorbik asit içerir. sarı karpuzla karşılaştırıldığında. Karpuzun ikincil bir antioksidan özelliğe sahip olan sarı karpuzdan farklı olarak birincil antioksidan özelliğe sahip olması nedeniyle her ikisi de farklı antioksidan aktivite gösterir.Sarı ve turuncu karpuzlar, kırmızı karpuza kıyasla az miktarda likopen içerir ve sarı karpuzun ikiye ayrıldığına dikkat edilmelidir. iki ana tür: Karotenoid içeren kanarya sarısı ve az miktarda polikopen içeren Somon sarısı Likopenin domates gibi kırmızı ve pembe meyve ve sebzelere kendine özgü rengini vermekten sorumlu bir bitki pigmenti olduğunu belirtmek gerekir. , karpuz, pembe greyfurt ve likopen içerir.Antioksidan özelliği, vücudun hücre yapısına ve vücut içindeki DNA’ya zarar verebilecek serbest radikal stresin neden olduğu zararlardan korunmasına yardımcı olur. Serbest radikal aktivitesinin dengesine, kemik sağlığının ve gücünün korunmasına katkı Görmenin sürdürülmesinin yanı sıra belirli hastalıkların gelişme riskini azaltır Sarı karpuzun faydaları üzerine bilimsel çalışmalar Tüketmenin faydaları üzerine birçok çalışma yapılmıştır. sarı karpuz. Aşağıdaki noktalar bunlardan bazılarını göstermektedir: Diyabet geliştirme riskini azaltmaya katkıda bulunun.
Karpuzun genel faydaları Karpuz tüketimi vitaminler, mineraller ve antioksidanlar gibi vücut için gerekli hidrasyonu ve gerekli besinleri sağlar ve aşağıdaki noktalar karpuz tüketmenin bazı genel faydalarını açıklar: Vitamin ve mineraller için iyi bir kaynak: Vitamin Göz sağlığı için gerekli olan A ve yaşlanmayı geciktirici özelliklere sahip olan ve yaraları iyileştirmeye ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olan C vitamini, bir bardak karpuz kişinin günlük bakır ve pantotenik asit ihtiyacının yaklaşık% 7’sini sağlar,% 5 Kişinin günlük biotin ihtiyacının% 4’ü, günlük B1 vitamini ve B6 vitamini ihtiyacının% 4’ü kavrulmuş tohumlarının yanı sıra demir ve magnezyum ile dolu sağlıklı bir atıştırmalıktır. Kan damarlarını genişletme işlemlerinde önemli bir rol oynayan amino asit sitrülin için iyi bir kaynak ve bunlardan uygun kan akışı. Karpuzun faydaları hakkında daha fazla bilgi almak için karpuzun faydaları hakkındaki makaleyi okuyabilirsiniz.
Sarı karpuzun hamile bir kadın ve bir fetüs için faydaları Sarı karpuzun hamile bir kadın ve özellikle bir fetüs için faydaları hakkında bilgi bulunmamaktadır. Sarı karpuzun diyete faydaları nelerdir? Özellikle diyet için sarı karpuzun faydaları konusunda bilgi bulunmamaktadır ancak karpuz dahil meyve ve sebze yemenin kilo vermeye katkı sağladığını ve nedenini belirtmek gerekir. çünkü bunun nedeni, bireyin yemeğini bu sağlıklı düşük kalorili seçeneklerle değiştirmesidir ve kesin ve net kilo alımı veya obezite için hiçbir neden yoktur ve bu nedenle fazla kilo vermenin tek bir çözümü yoktur, ancak başarılı kilo verme süreci sağlıklı alışkanlıkları ve tam bir yaşam tarzını değiştirmeye yardımcı olmak için birkaç adımı takip etmektir: Fiziksel aktiviteyi artırmanın yanı sıra, gün içinde tüketilen kalori miktarıyla kontrol edilen sağlıklı bir diyetin ardından. Karpuz tohumlarının faydaları nelerdir? Sarı karpuz Afrika’ya genel bir bakış, karpuzun orijinal vatanıdır ve bu meyve MÖ 2500’den beri ilk kez Mısır’da ortaya çıkmıştır ve karpuz, dış kabuğunun rengindeki farklılık nedeniyle birçok çeşidi ile tanınır. sarıdan açık yeşile ve koyu yeşile kadar değişir ve çizgili olabilir. Bu meyvenin şekli dikdörtgenden daireye değişir ve et rengi kırmızı, turuncu ve sarı arasında değişir, ancak karpuz en yaygın olanıdır. piyasada yazın.

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image