Tat, lezzet ve ilaç

Sınırsız kullanım

Hemen hemen hepimiz eskiden defne ağacından yapılmış bir ürünü günlük rutininde kullanmıştır, ama evinizin neden onsuz olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Önceki sorunun cevabı, o bitkinin tarihsel kökeninin ve öneminin gözden geçirilmesini gerektiriyor. Günlük kullanımda defne olarak bilinen veya bazı Arap ülkelerinde yetiştirilen Musa’nın yazdığı adıyla anılan defne,yaprak dökmeyen ağaçlardır. Akdeniz havzasını çevreleyen sıcak bölgelerde ve eski tarih kitaplarında bir sembol olarak bahsediliyor. Her savaştan sonra Roma imparatorlarının ve çarlarının şerefine dikilen defne çelenklerine atıfta bulunuldu. Kleopatra ve Zenobia gibi kralların saraylarında bulundurma hevesini sağladığına inanarak bizimle buluştu onları kötü ruhların etkilerinden koruduğuna inanılıyordu.

Defne ağaçları zeytine benzer meyvelere ve yeşil yapraklara sahiptir ve bir nesilden diğerine köylülerin aktardığı geleneksel manuel yöntemlerle veya bu yaprakların ve kurutulmuş meyvelerin buharla damıtılmasıyla steril, sarı renkli kokulu bir yağ elde edilir. Mutfakta kullanılır, ancak defne yağının aromatik özellikleri onu doğal sabun, kozmetik ve parfüm üretiminde ana bileşen haline getirmiştir. Çünkü dermatologlar tarafından yayınlanan araştırmalara göre şampuan yerine duşta kullanmak icin idealdirr. Saç dökülmesini, kırılmasını önlediği, yoğunluğunu artırdığı, güç ve beslenmesini sağladığı, saç derisini kepekten koruduğu, bit ve sirkeleri tedavi ettiği için aynı zamanda cilde tazelik ve nemlendirme verir. Sivillce, sivilce gibi yağlı cildi etkileyen sorunları tedavi eder. Siyah noktası temizler ve terapötik avantajları olduğu gibi yaşlanma belirtilerini geciktirir. Burun tıkanıklığını iki şekilde gidermeye yardımcı olur:

Birincisi, ılık suya biraz koyduktan sonra göğse masaj yapmak ya da inhalasyon yapmak, alına masaj yaparak kan dolaşımını uyaran ve böylece ağrı ortadan kalkan baş ağrılarını tedavi etmek ve karın bölgesine uygulamak ağrıyı hafifletmek en önemli özelliklerindendir. Hazımsızlık ve adet döngüsü zayıf ve düzensiz olduğunda adet kanamasını uyarır ve aynı zamanda yağ olarak kabul edilir. Diş etleri ve dişler için kimyasal sineol içerdiği için diş çürümenin engellemenin ve çürümeyi önlemenin en iyi yollarından biridir. Genel olarak enfeksiyonlara, özellikle de ağzı etkileyenlere karşı temizler ve korur.
Defne yağı ve ürünlerinin tedavi edici özelliği ile en başarılı doğal tarifler arasında şuar da vardır ; Saçlar için defne yağı kullanın, saç diplerine kadar saç derisine dikkatlice masaj yapın, ardından saçı havaya maruz kalmayacak şekilde kapatın, en az dört saat bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın ve doğal bir şampuan ve bu yöntemi haftada üç kez tekrarlayın.
Romatizmal ağrı ve ağrılarla yüzleşmeye yardımcı olmak için on damlasını sıcak bir banyoya ekleyin ve bir süre rahatlayın ve duştan sonra etkilenen bölgeleri dört çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve birkaç damla defne yağından yapılmış bir yağla ovalayın. Kalın ve ılık bir bornoz giyip en azından yarım saat yatağınıza uzanın.

Ünlü defne sabunu, insan yapımı en saf sabun türlerinden biri olmasıyla karakterize edilen ve tamamen doğal olan, dünyada eski çağlardan beri kullanılan en eski sabun türlerinden biri olarak biliniyor. Elementler; zeytinyağı, defne yaprağı yağı, sodyum hidroksit ve sudan oluştuğu için bazen bal ve bazı uçucu yağlar gibi diğer doğal maddeler eklenir ve birçok faydası arasında% 80’den fazla defne yağı içerdiğinden cok kalitelidir.

Bazı cilt problemleriyle mücadele:
Defne sabunu, düzenli olarak kullanıldığında çeşitli cilt problemleriyle savaşmaya ve semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir, özellikle aşağıdaki problemler: kontakt dermatit, egzama, sedef hastalığı ve akne. Defne sabununun bu konudaki faydaları, sabunun cildi doğal olarak sterilize etmeye yardımcı olan maddeler ve bileşikler içermesine bağlanmaktadır.

Cildi nemlendirmek:
Defne sabunu iyi oranda zeytinyağı içerdiğinden cildi nemlendirmeye ve kuruluğu önlemeye yardımcı olabilir ve defne sabunu cilde hafiftir ve tahrişe neden olmaz. Defne sabunu, iyi bir antioksidan yüzdesi ve cildin asit-baz dengesini (pH dengesi) geri kazanmasını sağlayan bir grup doğal madde içerir.

Saç sağlığını iyileştirin:
Defne sabunu saçları yıkamak için normal şampuana alternatif olarak kullanılabilir çünkü bu sabun saç derisini sterilize edebilir ve düzenli kullanıldığında kepekle mücadele edebilir.

Diğer faydalar:
Yüzü makyajdan temizlemek.
Gardırobunuza küçük bir parça koyduğunuzda güvelerin giysilerinize sızmasını önleyin.
Mantarlarla savaşın.
Tıraş köpüğü olarak kullanın.
Cilt hücrelerinin yenilenmesi ve cildi aydınlatması ise en iyi yönüdür.

Defne yağının kullanımları sadece daha önce bahsettiklerimizle sınırlı olmayıp, özellikle sürünen böcekleri depolama alanlarından uzaklaştırmak için kullanılır ve veteriner kliniğinde hayvanlara yönelik merhemlerin yapımında kullanılır ve ayrıca Bileşiminde ABC vitamini gibi potasyum, kalsiyum, bakır, demir ve folik asit gibi mineraller sayesinde insanları kalp hastalıklarından ve her türlü kanserden korumak için kullanılır. Defne yağının inanılmaz faydalarını inceledikten sonra şöyle diyebiliriz: Çevrenizde bir cankurtarana ihtiyacınız varsa ve tadını seviyorsanız, acele edip defne yaprağı alın !

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image