Tatlı Armut Meyvesı

Olgun Armut Tatlı Armuttur

Olgun Armut Tatlı Armuttur
Armut hakkında çok az bilinen bir gerçek, ağaçta olgunlaşmayan az sayıdaki meyveden biri olmasıdır. Armut olgunlaştığında, ancak henüz olgunlaşmadığında hasat edilir ve oda sıcaklığında bırakılırsa, içten dışa doğru olgunlaştıkça yavaş yavaş tatlı ve sulu bir olgunluğa ulaşır.

Armut, manavın standından geldiği kadar cezbedici olsa da, biraz sabır ve bilgi birikimi, armutun lezzetinin doruklarına ulaşmasını sağlayacaktır.

Peki, armutun tatlı ve sulu mükemmelliğe olgunlaştığını nasıl anlarsınız?

Bir Bartlett’in ten rengi olgunlaştıkça parlarken, çoğu armut çeşidinin rengi çok az değişir.

Bartlett dışı çeşitler için olgunluğu değerlendirmenin en iyi yolu Check the Neck ™: Baş parmağınızla armutun boynuna hafif bir baskı uygulayın. Baskıya boyun eğerse, olgunlaşmıştır. Kolay, değil mi?

Armutlarınızı olgunlaştırmak için yapmanız gerekenler:

Sert, olgunlaşmamış armutları olgunlaşabilmeleri için oda sıcaklığında bırakın.
Baş parmağınızla armutun boynuna veya gövde ucuna hafif bir baskı uygulayarak Boyunda Olgunluk olup olmadığını kontrol edin. Baskıya maruz kalırsa, o zaman olgunlaşmıştır ve yemeye hazırdır!
Armut olgunlaştıktan sonra, olgunlaşma sürecini yavaşlatmak için buzdolabında saklanabilir ve beş gün sonrasına kadar kullanılmak üzere saklanabilir.
Browning’i Önlemek İçin
Taze bir meyveyi taze tutun.
Pek çok meyve gibi, kesilmiş veya soyulmuş armutların eti de sonunda kahverengileşecektir. Bu doğal oksidasyon süreci tadı veya kaliteyi etkilemeyecektir. Ancak armutlarınızın iştah açıcı görünmesini sağlamak ve esmerleşmeyi önlemek için% 50 su ve% 50 limon suyu içeren hafif bir solüsyona batırın!

Soğutmalı Armutlar
Unutmayın, olgunlaşmamış bir armutu buzdolabına koymayın!
Olgunlaştırılmış armutlar bir kerede kullanılabilir veya siz kullanmak isteyene kadar buzdolabına (35º ila 45º F) koyabilirsiniz. Soğutma, daha fazla olgunlaşmayı geciktirecek, ancak tamamen durdurmayacaktır ve menü planlamanıza taze armutları dahil etmeniz için yeterli zaman sağlayacaktır. Unutmayın, armutların oda sıcaklığında olgunlaşması gerekir, bu nedenle olgunlaşmamış bir armutu buzdolabında saklamayın!

Hızlı Olgunlaşma
Beklemeye değer lezzet
Olgunlaşmamış armutları, doğal olarak etilen açığa çıkaran ve olgunlaşma sürecini hızlandırmaya yardımcı olacak, muz gibi diğer olgunlaşan meyvelerin yanına oda sıcaklığında bir meyve kasesine yerleştirin. Ve kendinizi çok fazla olgunlaşmış armutla bulursanız, bunları smoothies, çorbalar, soslar ve pürelerle karıştırın!

Yemeden Önce Yıkayın
Tek gereken soğuk su
Armutları yemeden veya hazırlamadan hemen önce iyice yıkayın. Soğuk, içilebilir su altında, armutun tüm dışını nazikçe ama kuvvetli bir şekilde ovalamak için temiz ellerinizi veya yumuşak kıllı bir ovma fırçası kullanın; sap (üstte) ve kaliks (üstte) yakınındaki girintileri temizlemek için ekstra özen gösterin armutun alt). Toplam işlem 15 – 20 saniye sürecektir.

Armutun dış yüzeyinin tamamının yıkanması, meyvenin yüzeyinde bulunabilecek kiri ve / veya yaygın olarak oluşan bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Soymayı planlasanız bile meyveleri yıkayın

Krema, Tarçın, Kek, Tereyağı, Meyve suları ve diğerleri gibi gıda ürünleri üreticisi iseniz, ürünleriniz için kesinlikle güçlü ve farklı tatlara ihtiyacınız var, mağazamızdaki birçok farklı lezzeti bulmak için burayı tıklayın.

Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Tell us which flavor you want to try
You can order more than one flavor
Overlay Image